Hahlić: Fratar (1353m)

Tokrat se podajamo v Grobniške Alpe, ki so poimenovane po vasici Grobnik, ki leži v zaledju hrvaške Reke. Vrhovi, ki pritičejo omenjenim Alpam ležijo med slovenskim Snežnikom in hrvaškim narodnim parkom Risnjak ter se dvigajo iznad Reke. Najvišji vrh je Obruč z 1376 metri nad morjem. Nudijo zelo lepe razglede na celoten greben Učke, Kvarnerski zaliv z otokoma Cres in Krk, v daljavi je lepo vidna tudi veriga vrhov v Velebitu, bližje pa lahko opazujemo Risnjak, Snježnik in tudi slovenski Snežnik.
Naša pot se bo začela v Podkilavacu, od koder se bomo preko vzhodnega grebena povzpeli na Fratar (1353m) in se nato mimo doma na Hahliću spustili po drugi poti nazaj na izhodišče.

Časovnica: 3h 30min vzpon,2h 30min sestop
                     pot premaga cca. 1150 vš.m. in je dolga 16 km

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji. S seboj imejte topla oblačila in rezervna oblačila, sončno kremo, sončna očala, pokrivala, zaščita proti klopom, osebno prvo pomoč, osebni dokument, razkužilo, masko ter palice (priporočljive). V primeru snežnih razmer so priporočljive tudi gamaše dereze.

Hrana in pijača iz nahrbtnika.
Koča je ob vikendih odprta.

Zahtevnost ture: Pot je delno zahtevna, sicer lahka.

Odhod: V nedeljo, 12. februarja 2023 ob 6.00 v Vipavi (pri ŠGV) / 6.30 možnost vstopa na Kozini, prevoz s kombiji
              Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 10€.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira
Marko (puc.marko@gmail.com/031800384) do petka dopoldan, 10. februarja 2023.


Izlet vodi Marko Puc, VPZS

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.