PLAN AKTIVNOSTI V LETU 2022

Monte LastroniZMarko Puc
NOVEMBERKraški robL (družinski)Maja Funa
DECEMBERKomnaL (zimski)Aljoša Rehar
Pridružujemo si pravico, da aktivnost prenesemo, odpovemo ali jo zaradi razmer prilagodimo ter morda spremenimo! Natančnejši podatki o sami turi bodo objavljeni na oglasni deski PD Vipava, med blog zapisi na spletni strani PD Vipava in na socialnem omrežju facebook .

Članarina 2022

Leto je naokrog in ponovno je čas, da obnovimo članarino.

Vabljeni, da si vse o članarini in njenih ugodnostih preberete na strani – https://clanarina.pzs.si/

Članarina in obseg zavarovanj ostaja enak kot lansko leto:

Članarino lahko tudi podarite kot darilo:

Vedno so vam informacije na voljo na spletni strani pod zavihkom “članarina” na levi strani.

Lahko se včlanite preko spletnega portala PZS ali pa fizično v Hair Studiu Simon, Ulica Vojana Reharja 4, Vipava ali pa na občnem zboru, ki bo tekom leta.

Hvala za vaše zaupanje

Novoletni Plaz in Otmarjev pohod

Sporočamo, da bo letošnje tradicionalno novoletno srečanje na Plazu, ko smo vam člani društva postregli s toplim čajem, odpadlo oziroma brez postrežbe.
Žal trenutne epidemiološke razmere tudi ne dopuščajo organizacije vsakoletnega pohoda po Otmarjevi poti, ki je običajno potekala v začetku januarja.
A ker je zanimanje za to pot zelo veliko, bomo skušali organizacijo prenesti na mesec marec ali april, ko upamo, da se bodo razmere vsaj malo ustalile.
Do takrat pa pridno nabirajte višinske in dolžinske metre, saj kmalu po novem letu izdamo letni plan izletov na katerih se nam boste lahko pridružili, seveda spet pod določenimi pogoji.

V tem času poskrbite, da poravnate članarino za tekoče leto 2022.
Vse o članarini si lahko preberete na strani – https://clanarina.pzs.si/
Vedno so vam informacije tudi na voljo na spletni strani pod zavihkom “članarina” na levi strani.
Lahko se včlanite preko spletnega portala PZS ali pa fizično po novem letu v Hair Studiu Simon, Ulica Vojana Reharja 4, Vipava ali pa na občnem zboru, ki bo tekom leta.

Hvala vam za razumevanje in srečno do naslednjega snidenja!

Krim (1107 m) PRESTAVLJENO NA 12. DECEMBER 2021

Krim je najvišji vrh v okolici Ljubljane, ki s svojimi 800 metri višinske razlike, planinskim domom in bogatim razgledom privablja veliko dnevnih pohodnikov z območja slovenske prestolnice. Krimsko hribovje se mogočno dviga na južnem delu Ljubljanskega barja, na vrhu je tudi pomembna oddajna točka. Na vrh Krima se je mogoče povzpeti iz številnih izhodišč, med najbolj priljubljenimi pa je Strahomer, ki je s svojo strmo potjo in relativno veliko višinsko razliko dobro vadišče za pridobivanje hribovske oziroma gorniške kondicije.

Časovnica: 2h vzpon, 1h30min sestop, skupaj 4h
Pot premaga 800 vš.m.

Oprema: Klasična pohodna za sredogorje, tudi topla oblačila, ker je pozimi na vrhu lahko kar mrzlo (v primeru snežnih razmer tudi dereze), osebno prvo pomoč, razkužilo, masko ter dokumente.
Držali se bomo priporočil NIJZ.
Potreben je pogoj PCT!

Zahtevnost ture: Lahka označena pot

Odhod: V nedeljo, 12. decembra 2021 ob 6.30 v Vipavi (pri ŠGV), ob 8h na izhodišču v Strahomerju.

Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira
Marko (puc.marko@gmail.com/031800384) do petka zvečer, 3. decembra 2021.

Izlet vodita Aljoša Rehar in Marko Puc, oba VPZS

Slivnica (1114 m)

Slivnica je vrh, ki na severu kraljuje Cerkniškemu jezeru. Vrh s svojimi 1114 m nudi ob dobrem vremenu dober pogled na okoliške vrhove, vse tja do Julijcev ter na Cerkniško jezero, ki se v tem letnem času razliva po Cerkniškem polju. Na vrhu je vpisna knjižica.

Časovnica: 2h vzpon, 1h30min sestop, skupaj 4h
Pot premaga 550 vš.m.

Oprema: klasična pohodna za sredogorje, pohodne palice, topla oblačila, osebno prvo pomoč, razkužilo, masko ter dokumente

Držali se bomo priporočil NIJZ.
Potreben je pogoj PCT!

Zahtevnost ture: Lahka označena pot

Pot začnemo in končamo v Cerknici. Zborno mesto pri Upravni enoti Cerknica, Cesta 4. maja 24, 1380 Cerknica

Odhod:  Lasten prevoz! V soboto, 4. decembra 2021 ob 9.00 na parkirnem mestu Upravne enote Cerknica

Stroškov ni. Sprejemajo se prostovolji prispevki za delovanje društva.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira Herman Slokar (herman.slokar@gmail.com / 040800936) do petka, 3. decembra 2021, 21h

Izlet vodita Herman Slokar in Marko Puc, oba VPZS