Monte Cavallo di Pontebba – Rosskofel – Konjski špik (2239m)

Konjski špik je 2239 metri visok in zelo razgleden vrh v glavnem grebenu Karnijskih Alp na območju Mokrin – Nassfelda. Z vrha se nam odpre lep razgled na celotno območje nad Mokrinami, Creto di Aip, Karnijske Alpe ter v lepem vremenu tudi nekoliko bolj oddaljene Zahodne Julijce.
Mi bomo našo pot začeli 1,5 km pod prelazom Pramollo oziroma Mokrinami. Vzpeli se bomo po ferati Contin, sestopili po poti, ki pelje vzdolž smučišča Nassfeld.

Časovnica: 5h
Pot premaga 900 vš.m. in je dolga 10km.

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji. Obvezen je samovarovalni komplet in čelada. Priporočljivo je imeti pohodne palice. S seboj imejte tudi hrano in dovolj pijače, topla oblačila primerna času, vetrovko, osebno prvo pomoč, razkužilo, masko ter dokumente.
Držali se bomo priporočil NIJZ.
Za vstop v tujino je potreben pogoj PCT!

Zahtevnost ture: Pot je zelo zahtevna.

Odhod: V soboto, 16. oktobra 2021 ob 4.30 v Vipavi (pri ŠGV), 5h v Vrtojbi prevoz s kombiji.
              Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Prijave zbira
Marko (puc.marko@gmail.com/031800384) do četrtka zvečer, 14. oktobra 2021.

Izlet vodijo Jurij Nabergoj, Jernej Šček, Marko Puc, Herman Slokar, vsi VPZS

OBVESTILO PRED IZLETOM (Škrlatica, Monte Guarda-Skutnik)

Zaradi snežnih razmer bomo pohod na Škrlatico izvedli v kasnejših terminih in vas zato vabimo na Monte Guarda (Skutnik) v sosednji Italiji.
Nahaja se nad dolino Rezije in Učje na drugi strani. Naša pot nas bo vodila iz kraja Coritis (Korito) preko bivaka Constantini pod Mulacom in nas nato po grebenu pripeljala na sam vrh Sktunika. Nato bomo sestopili preko grebena na sedlo Pardulina in nazaj v vas Korito.
Pot premega cca. 14km in 1300 m.n.v.
Prijava je možna še jutri dopoldan pri Marku (031800384/puc.marko@gmail.com).

Škrlatica (2740m)

Škrlatica je naša druga najvišja gora in je ime dobila po barvah v katere se ovije ob sončnem zahodu. Stoji na zahodni strani Martuljške skupine. Na sever pada proti Dnini strma stena, na zahodu se priključuje v grebenu na Rakovo špico, Rogljico in proti Dolkovi špici, na vzhodu pa proti Visokemu Rokavu in Oltarju. Poleg Špika in Dolkove špice je edina večja gora v Martuljku z markirano potjo. Na vrhu stoji kovinski križ v spomin vsem gornikom, ki so umrli v slovenskih gorah in ima za seboj pestro zgodovino, saj je bil dvakrat postavljen in enkrat pahnjen čez severno steno. Prvopristopniki ma vrh so bili Kugy, Komac, Kravanja in Kvrh. Mogočni razgledi nam dajo vedeti, da smo opravili z velikim planinskim dejanjem. Vzpon in sestop bomo opravili z doline Vrat.

Časovnica: 5.30/6h vzpon, 5h sestop
                     pot premaga 1740 vš.m.

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji. Obvezen je samovarovalni komplet in čelada. Priporočljivo je imeti s seboj sončno kremo ter palice. S seboj imejte tudi hrano in dovolj pijače (na poti ni vode), topla oblačila primerna času, vetrovko, osebno prvo pomoč, razkužilo, masko.
Držali se bomo priporočil NIJZ.

Zahtevnost ture: Pot je zelo zahtevna. Zaradi višinske razlike in dolžine ture zahteva dobro uhojenega gornika.

Odhod: V soboto, 9. oktobra 2021 ob 4.30 v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.

Število prijav je omejeno!
Priporočljiv je pogoj PCT.
Prijave zbira
Marko (puc.marko@gmail.com/031800384) do četrtka zvečer, 7. oktobra 2021.

Izlet vodijo Jurij Nabergoj, Jernej Šček, Marko Puc, Herman Slokar, vsi VPZS

Šober – Monte Sciober (1845m)

Šober je lep razgleden vrh, ki se dviga nad dolino Remšendolom in Jezersko dolino. Tja žez Rabelj gleda proti Kraljevski špici in Kamnitemu lovcu. Z vrha se lepo vidi bližnje Rabeljske špice, Jalovec in Mangart Kaninsko pogorje, Viševo skupino ter druge.
Mi bomo našo pot začeli v vasi Rabelj in nadaljevali do Vraške škrbine in zatem sestopili po isti poti na izhodišče.

Časovnica: 3h vzpon, 2h 30min sestop
                     pot premaga cca. 1000 vš.m.

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji. Priporočljivo je imeti s seboj sončno kremo ter palice. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, topla oblačila, vetrovko, osebno prvo pomoč, razkužilo, masko.

Zahtevnost ture: Pot je lahka

Odhod: V soboto, 25. septembra 2021 ob 4h v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.

Število prijav je omejeno!
Za vstop v Italijo je potreben pogoj PCT. Veljavno QR kodo imejte s seboj.
Prijave zbira
Marko (puc.marko@gmail.com/031800384) do petka popoldan, 24. septembra 2021.

Izlet vodi Marko Puc, VPZS

MONTAŽ (2753m)

Montaž je najvišji vrh Zahodnih Julijskih Alp in tako le 111m nižji od Triglava. Mogočni stolpi se dvigajo nad dolinami Zajzere, Dunje in Reklanice. Ime »Jof di Montasio« izhaja iz furlanščine, pri nas si nadeva ime Špik nad Policami. Je Kugyeva gora, saj je na njej pustil največ sledi – kar 8 prvenstvenih smeri. Mi se bomo na vrh povzpeli po Findeneggovem ozebniku in sestopili po Pipanovi lestvi nazaj na naše izhodišče, ki bo planina Pecol v dolini Reklanice.

Časovnica: 4,30h vzpon, 3h sestop
                     pot premaga 1260 vš.m.

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji. Obvezen je varovalni trojček (čelada, pas, komplet). Priporočljivo je imeti s seboj sončno kremo ter palice. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, kakšen kos toplih oblačil, vetrovko, osebno prvo pomoč, razkužilo, masko.
Držali se bomo priporočil NIJZ.

Zahtevnost ture: Pot je zelo zahtevna, v ozebniku doseže plezanje I.-II. stopnje

Odhod:

V nedeljo, 22. avgusta 2021 ob 5h v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.

Število prijav je omejeno!
Za vstop v Italijo je potreben pogoj PCT. Veljavno QR kodo imejte s seboj.
Prijave zbira Marko (
puc.marko@gmail.com/031800384) do petka opoldan, 20. avgusta 2021.

Izlet vodijo Jurij Nabergoj, Anja Fabčič, Marko Puc in Herman Slokar, vsi VPZS