OBVESTILO O TABORU

Na ponedeljkovem sestanku upravnega odbora (6.7.2020) planinskega društva smo sklenili za odpoved planinskega tabora v vasi Krn, zaradi trenutnih omejevalnih okoliščin. Obstaja pa možnost izvedbe krajšega tri dnevnega pohoda in taborjenja po Nanosu za osnovnošolce, ki naj bi bil v avgustu. Za natančnejše informacije spremljajte objave na spletni strani.

Hvala za razumevanje!

KRNIŠKA GLAVICA (Jof di Sompdogna)

Na severozahodu se eden od stranskih grebenov Montaža zlagoma spušča proti sedlu Rudni vrh, ki je vezni člen med Montaževo skupino in grebenom Naborjetskih gora. Ta greben, imenovan Zmajev greben (Cresta dei Draghi), je niz ostrih, navpičnih skalnih stolpov, dostopen zgolj plezalcem. Spušča se proti Krniški škrbini (Foran de la Grave, 1731m), nad katero se na severu iznad gostega ruševja dviga skalna konica Krniške glavice (1889m). Zaradi neposredne Montaževe bližine velja za odličen razglednik. Največ vzponov beleži od koče Grego, za katero je hišna gora, čeprav na njeno teme vodijo poti tako rekoč z vseh strani neba. Na vrhu je večji križ, pod njim pa so na vseh straneh vidni ostanki vojaških objektov, kavern in jarkov. Na severni strani je med drugim nekdanji bunker, preurejen v zasilni bivak Kofler.

Časovnica: Hoje bo za cca. 5 h

Povratek: v popoldanskih urah

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji. Priporočljivo je pokrivalo za glavo in sončna krema ter palice. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, saj koča zaradi razmer morda ne bo obratovala.
Zaradi trenutnih razmer imejte s seboj mini razkužilo za roke ter obrazno masko.

Zahtevnost ture: nezahtevna označena pot
Višinska razlika: 890 m

Odhod: v soboto, 27. junija 2020 ob 5.00 v Vipavi, prevoz v lastni režiji

Za prijave (do četrtka, 25. junija 2020) in več informacij: Marko Puc: puc.marko@gmail.com ali na tel. 031/800-384

Izlet vodita Marko Puc, VPZS in Aljoša Rehar, VPZS

Planinski tabor 2020 (mesta že zasedena, prijave zaprte!)

Kot vsako leto bo planinsko društvo organiziralo že 38. vsako letni planinski tabor. Letošnji tabor bo potekal med 18.7. in 25.7.2020 blizu vasi Krn. Ta se nahaja v Soški dolini nad Kobaridom.

Zaradi letošnje situacije s korona virusom bo tabor nekako prilagojen.

• Sprejeli bomo samo 50 ljudi.
  • Organiziran bo avtobusni prevoz.
  • Pridržujemo si pravico do odpovedi tabora, do enega tedna pred izvedbo, zato so prijavnice zgolj informativne.
  • Plačilo tabora bo z nakazilom na TRR račun planinskega društva en teden pred taborom.
  • Prijavnica je pripeta skupaj z izjavo. Izjavo o zdravstvenem stanju je potrebno prinesti s seboj na tabor.
  • Cena je 100€ ,otroci 90€

Vse priponke so pripete spodaj.

GRMADA IN TOŠČ

Med najbolj obiskane vrhove v širši okolici slovenske prestolnice sodita polhograjska Grmada in Tošč. Višji je Tošč (1021 m), vendar je bolj priljubljen njegov nekoliko nižji sosed, Grmada (898 m), ki ponuja res lepe razglede na bližnjo in bolj oddaljeno okolico. Naš pohod bomo začeli v Polhovem Gradcu, se od tam povzpeli najprej na Grmado, nato pa še na Tošč. Nazaj se vračamo po isti poti.

Časovnica: Hoje bo za cca. 5h

Povratek: 16-17h

Oprema: pohodniška, s seboj tudi hrana in pijača, glede na vremenske razmere pred pohodom morda tudi dereze (obvestimo)

Zahtevnost ture: lahka označena pot

Odhod: v nedeljo, 23. februarja 2020 ob 7.00 v Vipavi (ŠGV), start pohoda ob 8.30 v Polhovem Gradcu

Stroški: Člani PD Vipava plačajo samo stroške goriva, nečlani pa še sorazmeren del najema kombija (strošek goriva+7€). V kolikor se priključite na izhodišču ste stroškov oproščeni.

Prijave in več informacij do četrtka 20. 02. 2020: Aljoša Rehar: aljosa.rehar@gmail.com ali tel. 041/390-769 ter Marko Puc: puc.marko@gmail.com ali na tel. 031/800-384

Članarina 2020

Z novim letom prihaja tudi obveznost, da ponovno obnovimo članstvo v društvu, saj lanska članarina velja le do konca meseca januarja.

V našem društvu članarino zvesto pobira Hair Studio Simon Rodman s.p. na Ulici Vojana Reharja 4 v Vipavi, lahko pa obveznost poravnate tudi na občnem zboru društva, ki se obeta v mesecu februarju ali preko spleta.

Seznam ugodnosti je precej širok, mi pa vam v ta namen ponujamo skoraj brezplačne izlete in obveznosti tekom celega leta.

Vabljeni v našo družbo!