LOPATNIK (2012m)

Lopatnik je lahko dostopen vrh nad planino Zapleč in Zaprikaj. Na severni strani ga obdaja dolina Lepene, na zahodni strani pa vasica Drežniške Ravne. Nahaja se v grebenu Krna, ki se dolgo vije proti zahodu in skriva samotne ter brezpotne vrhove.
Je lep razglednik, saj se nam odpre dobršen del Julijskih Alp. Naše izhodišče bodo prav Drežniške Ravne.

Časovnica: 6-7h, pot premaga 1200 v.š.m. in 12 km

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi/nizkimi planinskimi čevlji. Priporočljivo je imeti s seboj pokrivalo za glavo in sončno kremo. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, kakšen kos toplih oblačil, vetrovko, osebno prvo pomoč in po potrebi pohodne palice.
Zaradi trenutnih razmer imejte s seboj mini razkužilo za roke ter obrazno masko.

Odhod:

V nedeljo, 25. julija 2021 ob 5.30 v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.
Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Prijave zbira Marko (
puc.marko@gmail.com/031800384) do petka zvečer, 23. julija 2021.

Izlet vodi Marko Puc, VPZS

SLATNIK (1609m) in LAJNAR (1549m)

Južno nad Soriško planino oziroma cestnim prelazom Bohinjsko sedlo se vzpenja trojček lahko dostopnih travnatih vrhov, ki zaradi grebenske lege omogočajo razgledovanje na bohinjsko in baško oz. primorsko stran. Pozimi vrhovi vabijo smučarske navdušence, poleti pa marsikoga, ki si želi ogledati utrdbe iz obdobja rapalske meje, ki jih mnogokrat planinci pripisujejo zapuščini prve svetovne vojne. Gre torej za t.i. alpski zid, s katerim je Italija leta 1930 začela utrjevati tedanjo mejo. Za vrhove je značilno, da so prisojne travnate vesine strmejše od severnih. Razgledi sežejo na Škofjeloško in Cerkljansko hribovje pa tudi do Julijcev, Karavank in del KSA. Naše izhodišče bo tokrat Podbrdo.

Časovnica: 6-7h, pot premaga 1100 v.š.m. in 14 km

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi/nizkimi planinskimi čevlji. Priporočljivo je imeti s seboj pokrivalo za glavo in sončno kremo. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, kakšen kos toplih oblačil, vetrovko, osebno prvo pomoč.

Odhod:

V soboto, 17. julija 2021 ob 6h v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.

Prijave zbira Marko (
puc.marko@gmail.com/031800384) do petka do 12h, do 16. julija 2021.

Izlet vodi Marko Puc, VPZS

ERMANOVEC (1026m) in BEVKOV VRH (1051m)

Ermanovec je najvišji vrh na grebenu, ki s severozahoda zapira Poljansko dolino. Vrh ni razgleden, a so zato toliko bolj razgledni travniki pod njim oziroma od koče, ki stoji pod njim. Bevkov vrh pa je prijeten in lahko dostopen vrh nad dolino Idrijce. Spomladi travnike pod njim poživijo vijoličasti žafrani. Od kapelice pod vrhom se nam odpre lep razgled na Krim, Jelenk, Matajur in Kobariški Stol, na verigo bohinjskih gora s Triglavom ter na Porezen, Ratitovec, Blegoš in Kojco.
Pot bomo začeli v vasi Sovodenj in v krožni poti zaobjeli vrhova Ermanovec in Bevkov vrh ter vas Kladje.

Časovnica: 5-6h

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi/nizkimi planinskimi čevlji. Priporočljivo je imeti s seboj pokrivalo za glavo in sončno kremo. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, vetrovko, osebno prvo pomoč. Pri planinski koči na Ermanovcu bo možnost nakupa hrane in pijače.

Zahtevnost ture: Pot je lahka

Odhod: V soboto, 10. julija 2021 ob 6.30 v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.

Prijave zbira
Marko (puc.marko@gmail.com/031800384) do sobote dopoldan, 5. junija 2021.

Izlet vodita Jernej Šček, VPZS in Marko Puc, VPZS

ERMANOVEC (1026m) in BEVKOV VRH (1051m)

Časovnica: 5-6h

Odhod:

V nedeljo, 6. junija 2021 ob 6.30 v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.

Prijave zbira Marko (
puc.marko@gmail.com/031800384) do sobote dopoldan, 5. junija 2021.

Izlet vodita Jernej Šček, VPZS in Marko Puc, VPZS

SUHI VRH (1313m)

Suhi vrh je najvišji vrh Nanosa, a veliko manj obiskan kot drugi najvišji vrh Pleša. Vrh ima vpisno skrinjico in ponuja lep razgled na Postojnsko kotlino, Javornike in ob lepem vremenu tudi do Snežnika, Julijskih, Kamniško Savinjskih Alp ter Karavank.
Naše izhodišče bo vasica Strane od koder se bomo preko grebena Votle stene mimo Nanoškega naravnega okna povzpeli na najvišjo točko Nanosa. Tik pod vrhom bo možnost ogleda starega vojaškega rova. Pot bomo nato zaokrožili po markirani poti Pleše in Vojkove koče ter se preko Velikega Ubeljskega po Jakobovi poti vrnili na izhodišče.

Časovnica: 6h

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi/nizkimi planinskimi čevlji. Priporočljivo je imeti nekaj toplih oblačil, saj so temperature na Suhem vrhu nekoliko nižje. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, vetrovko, prvo pomoč in naglavno svetilko (ogled rova).  Pri Vojkovi koči bo možnost nakupa hrane in pijače.

Zahtevnost ture: Pot je lahka, a nekaj pozornosti velja pri hoji po grebenu Votle stene in na spustu v Veliko Ubeljsko

Višinska razlika: cca. 950 v.m.

Odhod: v nedeljo, 16. maja 2021 ob 8h v Stranah (pri cerkvi), prevoz v lastni režiji