Komna (1520m) PRELOŽENO!

Tokrat se podajamo v Bohinjske konce, in sicer na razgledno vzpetino, ki sliši na ime Komna in se pne nad Bohinjsko dolino. Stoji na enem izmed pomembnejših križišč planinskih poti ter je z domom na Komni najbolj obiskana planinska destinacija v naših gorah, še zlasti ko je odeta v belo snežno odejo. Širše območje Komne velja tudi raj za turne smučarje. Dom na Komni je bil postavljen leta 1936 in je med vojno pogorel; leta 1948 je bil obnovljen in zatem večkrat prenovljen.
Mi bomo turo začeli pri Koči pri Savici in se po vsem dobro znani mulatjeri vzpeli do doma na Komni in nato še do četrt ure oddaljene koče pod Bogatinom. Koča je bila leta 1932 preurejena iz poslopja avstrijske vojaške bolnišnice iz prve svetovne vojne. Slovi po skromnosti in je bolj »planinska« od svoje bolj znane in »imenitne« sosede.
V kolikor bo ekipa, vreme in razmere dopuščale je mogoč tudi vzpon na Bogatin preko Bogatinskega sedla.

Časovnica:

2h 30min vzpon / 2h 15min sestop;

vzpon na Bogatin + 1h 30min vzpon / 1h 15min sestop

skupaj 4h 45min; z Bogatinom 7h 30min
pot premaga cca. 850 viš.m. / z Bogatinom 1350 viš.m.

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi nepremočljivimi planinskimi čevlji. S seboj imejte topla in rezervna oblačila, sončno kremo, sončna očala, pokrivala, osebno prvo pomoč, osebni dokument ter palice (priporočljivo). V nahrbtniku naj bodo tudi gamaše in dereze ter cepin (nekaj opreme se da izposoditi tudi na društvu).

Hrana in pijača iz nahrbtnika.
Koči bosta odprti.

Zahtevnost ture: Pot je lahka, vzpon na Bogatin zahteva znanje uporabe zimske opreme

Odhod: V nedeljo, 12. marca 2023 ob 5h 30min v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji
              Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 10€.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira
Marko (puc.marko@gmail.com/031800384) do petka dopoldan, 10. marca 2023.


Izlet vodi Jurij Nabergoj, VPZS

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.