Monte Lastroni (2449m) mimo Laghi d’Olbe

Monte Lastroni se nahaja v osrčju zahodnih Karnijskih velikanov, in sicer južno od izvira reke Piave. Leži tik nad Sappado in ponudi lep razgled na osrednje Karnijce, bližnje Dolomite in v dobri vidljivosti tudi na Julijske Alpe in proti sosednji Avstriji.
Mi bomo svojo pot začeli v Sappadi; od tod se bomo med macesni povzpeli do Laghi d’Olbe. Tu bomo na severovzhodu že opazili naš vrh na katerega se bomo vzpeli po stari vojaški mulatjeri iz prve svetovne vojne mimo ostankov utrdb in zavetišč. Pri jezerih si bomo privoščili »uživaški« postanek in se nato odpravili nazaj na izhodišče po smučišču.

Časovnica: 4h vzpon,3h sestop
                     pot premaga cca. 1350 vš.m.

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji. S seboj imejte topla oblačila in rezervna oblačila, sončno kremo, sončna očala, pokrivala, zaščita proti klopom, osebno prvo pomoč, dokument, razkužilo, masko ter palice (priporočljive). Hrana in pijača iz nahrbtnika.

Zahtevnost ture: Pot je delno zahtevna, sicer lahka.

Odhod: V soboto, 15. oktobra 2022 ob 5.00 v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.
              Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira
Marko (puc.marko@gmail.com/031800384) do četrtka zvečer, 13. oktobra 2022.


Izlet vodi Marko Puc, VPZS

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.