Veliki Rogatec (1557m)

Veliki Rogatec je zaradi svoje odmaknjenosti od glavnih planinskih območij malo manj znan, a zato nič manj več kot vreden hribovski cilj. Po varianti od cerkvice Sv. Lenarta nad Gornjim Gradom do Kala ter nato po strmi in delno grebenski zelo zahtevni in delno zavarovani označeni poti ponudi kar nekaj izzivov. Povratek bo nato čez Zg. Špeh nazaj do izhodišča pri cerkvici. 

Časovnica: 1h45min vzpon, 2h sestop
                    

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji. S seboj imejte topla oblačila in rezervna oblačila, sončno kremo, sončna očala, pokrivala, zaščita proti klopom, osebno prvo pomoč, dokument, razkužilo, masko ter palice (priporočljive). Hrana in pijača iz nahrbtnika.

Zahtevnost ture: Pot je zelo zahtevna

Odhod: V nedeljo, 30. oktobra 2022 ob 6h v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji. Štart na izhodišču je ob 8h.
              Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira
Marko (puc.marko@gmail.com/031800384) do petka zvečer, 28. oktobra 2022.


Izlet vodi Aljoša Rehar, VPZS

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.