Šober – Monte Sciober (1845m)

Šober je lep razgleden vrh, ki se dviga nad dolino Remšendolom in Jezersko dolino. Tja žez Rabelj gleda proti Kraljevski špici in Kamnitemu lovcu. Z vrha se lepo vidi bližnje Rabeljske špice, Jalovec in Mangart Kaninsko pogorje, Viševo skupino ter druge.
Mi bomo našo pot začeli v vasi Rabelj in nadaljevali do Vraške škrbine in zatem sestopili po isti poti na izhodišče.

Časovnica: 3h vzpon, 2h 30min sestop
                     pot premaga cca. 1000 vš.m.

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji. Priporočljivo je imeti s seboj sončno kremo ter palice. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, topla oblačila, vetrovko, osebno prvo pomoč, razkužilo, masko.
Držali se bomo priporočil NIJZ.

Zahtevnost ture: Pot je lahka

Odhod: V soboto, 25. septembra 2021 ob 4h v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.
              Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Število prijav je omejeno!
Za vstop v Italijo je potreben pogoj PCT. Veljavno QR kodo imejte s seboj.
Prijave zbira
Marko (puc.marko@gmail.com/031800384) do petka popoldan, 24. septembra 2021.

Izlet vodi Marko Puc, VPZS