MONTAŽ (2753m)

Montaž je najvišji vrh Zahodnih Julijskih Alp in tako le 111m nižji od Triglava. Mogočni stolpi se dvigajo nad dolinami Zajzere, Dunje in Reklanice. Ime »Jof di Montasio« izhaja iz furlanščine, pri nas si nadeva ime Špik nad Policami. Je Kugyeva gora, saj je na njej pustil največ sledi – kar 8 prvenstvenih smeri. Mi se bomo na vrh povzpeli po Findeneggovem ozebniku in sestopili po Pipanovi lestvi nazaj na naše izhodišče, ki bo planina Pecol v dolini Reklanice.


Časovnica: 4,30h vzpon, 3h sestop
                     pot premaga 1260 vš.m.

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji. Obvezen je varovalni trojček (čelada, pas, komplet). Priporočljivo je imeti s seboj sončno kremo ter palice. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, kakšen kos toplih oblačil, vetrovko, osebno prvo pomoč, razkužilo, masko.
Držali se bomo priporočil NIJZ.

Zahtevnost ture: Pot je zelo zahtevna, v ozebniku doseže plezanje I.-II. stopnje

Odhod:

V nedeljo, 22. avgusta 2021 ob 5h v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.
Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Število prijav je omejeno!
Za vstop v Italijo je potreben pogoj PCT. Veljavno QR kodo imejte s seboj.
Prijave zbira Marko (
puc.marko@gmail.com/031800384) do petka opoldan, 20. avgusta 2021.


Izlet vodijo Jurij Nabergoj, Anja Fabčič, Marko Puc in Herman Slokar, vsi VPZS

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.