MANGART (2679m)

Mangart se uvršča v prvo peterico najvišjih slovenskih gora. Nekateri ga prištevajo tudi kot najvišji vrh Primorske. Vrh je prostoren in razgleden, sploh na bližnji Jalovec in na gore na italijanskem ozemlju. Na vrhu stoji lesen križ in pod njim vpisna skrinjica.
Mi se bomo podali na pot z Mangartskega sedla, in sicer v dveh skupinah:
– lažja, a še vedno zelo zahtevna zavarovana pot po slovenski poti s sestopom po italijanski poti
– težja, tudi bolj izpostavljena, a zelo dobro zavarovana »via Italiana« z bivaka Nogara

Časovnica: lažja 4-5h, težja 6h

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji. Pri obeh skupinah obvezen varovalni trojček (čelada, pas, komplet) Priporočljivo je imeti s seboj sončno kremo. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, kakšen kos toplih oblačil, vetrovko, osebno prvo pomoč.
Zaradi trenutnih razmer imejte s seboj mini razkužilo za roke ter obrazno masko.

Zahtevnost ture: Pot je zelo zahtevna, na mestih (težja) tudi izjemno

Odhod:

V soboto, 14. avgusta 2021 ob 5h v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.
Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira Marko (
puc.marko@gmail.com/031800384) do petka opoldan, 13. avgusta 2021.

Izlet vodijo Jurij Nabergoj, Jernej Šček, Marko Puc in Herman Slokar, vsi VPZS