LOPATNIK (2012m)

Lopatnik je lahko dostopen vrh nad planino Zapleč in Zaprikaj. Na severni strani ga obdaja dolina Lepene, na zahodni strani pa vasica Drežniške Ravne. Nahaja se v grebenu Krna, ki se dolgo vije proti zahodu in skriva samotne ter brezpotne vrhove.
Je lep razglednik, saj se nam odpre dobršen del Julijskih Alp. Naše izhodišče bodo prav Drežniške Ravne.

Časovnica: 6-7h, pot premaga 1200 v.š.m. in 12 km

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi/nizkimi planinskimi čevlji. Priporočljivo je imeti s seboj pokrivalo za glavo in sončno kremo. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, kakšen kos toplih oblačil, vetrovko, osebno prvo pomoč in po potrebi pohodne palice.
Zaradi trenutnih razmer imejte s seboj mini razkužilo za roke ter obrazno masko.

Zahtevnost ture: Pot je lahka

Odhod:

V nedeljo, 25. julija 2021 ob 5.30 v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.
Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira Marko (
puc.marko@gmail.com/031800384) do petka zvečer, 23. julija 2021.

Izlet vodi Marko Puc, VPZS