Okoli Lastovic/Cime delle Rondini (PRESTAVLJENO NA NEDELJO, 31. JULIJA 2022)

Greben Lastovic sestavlja niz petih vrhov med Žabniško škrbino in sedlom Prašnik. Ošiljeni vrhovi so močno poraščeni z ruševjem in težko dostopni.  Če pa jih obkrožimo, spoznamo nekaj najlepših predelov v osrednjem delu Zahodnih Julijcev. Mi bomo svojo pot začeli in končali v Zajzeri. Podali se bomo do koče Pellarini v Žabniški krnici in se preko Žabniške škrbine spustili v zatrep doline Mrzle vode ter se od tam čez sedlo Prašnik vrnili na izhodišče. Na turi bomo opazovali veličastje Žabniške krnice, nad katero se pne Viševa skupina (Viš, Divja koza) pa tudi slovenske Julijce na zahodnem delu.

Časovnica: 3h vzpon,3h sestop
                     pot premaga 900 vš.m.

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji in čelada. S seboj imejte sončno kremo, sončna očala, pokrivala, zaščita proti klopom, osebno prvo pomoč, razkužilo, masko ter palice (priporočljive). Hrana in pijača iz nahrbtnika. Koča Pellarini je na tretjini poti in bo odprta.

Zahtevnost ture: Pot je zahtevna

Odhod: V nedeljo, 31. julija 2022 ob 5.30 v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.
              Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira Marko (
puc.marko@gmail.com/031800384) do PETKA zvečer, 28. julija 2022.


Izlet vodita Jernej Šček in Marko Puc, oba VPZS

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.