Košutica/ Ljubeljska Baba (Loibler Babab) 1968m

Vrh Košutice ali Ljubeljske Babe se nahaja v Karavankah severozahodno od grebena Košute. Pot bomo pričeli iz Ljubelja po stari ljubeljski cesti mimo koče na Ljubelju, kjer počasi preide v stezo najprej skozi gozd na travnat greben z vmesnim krajšim zavarovanim delom in lestvijo, ki nas pripelje na vzravnan travnat svet, po katerem se počasi pot ponovno dvigne proti skalnatemu vrhu. Zahtevnost poti poleg spodnjega zavarovanega dela, se ocenjuje tudi zaradi strmega blatnega vzpona. Zahtevnejšemu spustu (v zgornjem delu poti, ki je deloma zavarovan) preko grebena Košutice in mimo Hajnževega sedla, se je mogoče izogniti s povratnim sestopom, mimo planine Korošice, ki nas po lovski stezi pripelje nazaj na izhodišče.

Odhod: nedelja 7.11.2021 ob 06:00h. Prevoz z osebnimi avtomobili, dobimo se na makadamskem parkirišču v bližini Fame oz. na izhodišču na Ljubelju ob 08:00h.

Čas hoje: 3h vzpona, 2h sestopa. Skupni čas ture 6 h.

Zahtevnost ture: zahtevna z zavarovanim delom in lestvijo

Obvezna oprema: planinska, primerna vremenskim razmeram, maska ter malica iz nahrbtnika. Priporočljive pohodne palice.

Držali se bomo priporočil NIJZ.

Prijave sprejemamo do petka.

Vodniki: Anja Fabčič 040370559/a.fabcic@gmail.com, Marko Puc, Petra Fučka