Monte Cavallo di Pontebba – Rosskofel – Konjski špik (2239m)

Konjski špik je 2239 metri visok in zelo razgleden vrh v glavnem grebenu Karnijskih Alp na območju Mokrin – Nassfelda. Z vrha se nam odpre lep razgled na celotno območje nad Mokrinami, Creto di Aip, Karnijske Alpe ter v lepem vremenu tudi nekoliko bolj oddaljene Zahodne Julijce.
Mi bomo našo pot začeli 1,5 km pod prelazom Pramollo oziroma Mokrinami. Vzpeli se bomo po ferati Contin, sestopili po poti, ki pelje vzdolž smučišča Nassfeld.

Časovnica: 5h
Pot premaga 900 vš.m. in je dolga 10km.

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi planinskimi čevlji. Obvezen je samovarovalni komplet in čelada. Priporočljivo je imeti pohodne palice. S seboj imejte tudi hrano in dovolj pijače, topla oblačila primerna času, vetrovko, osebno prvo pomoč, razkužilo, masko ter dokumente.
Držali se bomo priporočil NIJZ.
Za vstop v tujino je potreben pogoj PCT!

Zahtevnost ture: Pot je zelo zahtevna.

Odhod: V soboto, 16. oktobra 2021 ob 4.30 v Vipavi (pri ŠGV), 5h v Vrtojbi prevoz s kombiji.
              Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira
Marko (puc.marko@gmail.com/031800384) do četrtka zvečer, 14. oktobra 2021.

Izlet vodijo Jurij Nabergoj, Jernej Šček, Marko Puc, Herman Slokar, vsi VPZS