SUHI VRH (1313m)

Suhi vrh je najvišji vrh Nanosa, a veliko manj obiskan kot drugi najvišji vrh Pleša. Vrh ima vpisno skrinjico in ponuja lep razgled na Postojnsko kotlino, Javornike in ob lepem vremenu tudi do Snežnika, Julijskih, Kamniško Savinjskih Alp ter Karavank.
Naše izhodišče bo vasica Strane od koder se bomo preko grebena Votle stene mimo Nanoškega naravnega okna povzpeli na najvišjo točko Nanosa. Tik pod vrhom bo možnost ogleda starega vojaškega rova. Pot bomo nato zaokrožili po markirani poti Pleše in Vojkove koče ter se preko Velikega Ubeljskega po Jakobovi poti vrnili na izhodišče.

 
Časovnica: 6h

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi/nizkimi planinskimi čevlji. Priporočljivo je imeti nekaj toplih oblačil, saj so temperature na Suhem vrhu nekoliko nižje. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, vetrovko, prvo pomoč in naglavno svetilko (ogled rova).  Pri Vojkovi koči bo možnost nakupa hrane in pijače.  
Zaradi trenutnih razmer imejte s seboj mini razkužilo za roke ter obrazno masko.

Zahtevnost ture: Pot je lahka, a nekaj pozornosti velja pri hoji po grebenu Votle stene in na spustu v Veliko Ubeljsko

Višinska razlika: cca. 950 v.m.

Odhod: v nedeljo, 16. maja 2021 ob 8h v Stranah (pri cerkvi), prevoz v lastni režiji
Število prijav je omejeno!


Izlet vodi Marko Puc, VPZS

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.