TOLSTI VRH (1715m)

KDAJ? Petek 8. februarja ob 7. uri iz parkirišča pred nogometnim igriščem v Vipavi.

OPIS: Pot nas bo vodila do Ljubljane mimo Kranja in Golnika do vasi Gozd kjer bomo pričeli s hojo na Kriško goro kjer je zavetišče. Po krajšem počitku nadaljujemo na Tolsti vrh, ki je obenem tudi najvišji.

Z vrha se pred nas postavi od tu mogočni Storžič in greben Karavank kjer izstopa Veliki vrh. Ne bo pa nas razočaral tudi pogled na Julice in polja in vasi pod nami.

ČASOVNICA: Za vzpon bomo potrebovali približno 3 ure.

VIŠINSKA RAZLIKA: po poti 910 m

OPREMA:
Planinski čevlji, topla oblačila, če bo sonce krema ter sončna očala, pohodne palice, če bo pot gladka in ledena ne bodo odveč kake male dereze za bolj udobno hojo in dobra volja.

Stroške prevoza si bomo razdelili, nečlani plačajo dodatnih 7€ (sorazmerni del najema kombija).

PRIJAVE: Na tel. številko 031542893 (Oton) do . 5.februar 2019.

VODJA IZLETA: Oton Naglost

V primeru izredno slabega vremena bo izlet odpovedan oziroma prestavljen na drugi termin. Udeležba na lastno odgovornost.