Tečaj športnega plezanja

Alpinistični odsek PD Vipava organizira tečaj športnega plezanja.

1-Brez naslova

Prvo predavanje bo v petek 12. maja ob 19.00 uri v kampu Tura na Gradišču.

Tečaj je namenjen vsem, ki bi se radi seznanili z osnovami plezanja. Na tečaju se bomo seznanili z naslednjimi vsebinami:

• zgodovina športnega plezanja,
  • plezanje in varovanje v steni,
  • vozli,
  • osebna oprema,
  • tehnika plezanja in varovanja,
  • etični kodeks in varstvo narave,
  • prva pomoč in poškodbe,
  • plezanje v vodstvu, vpenjanje,
  • spuščanje z vrvjo, prevezovanje,
  • osnove treninga.

Ob zaključku si z opravljenim izpitom pridobite naziv pripravnik športnega plezanja.

Pogoj za vpis v začetno šolo prostega plezanja je dopolnjenih 14 let.

Natančen razpored predavanj, treningov in vaj bo podan na uvodnem predavanju.

Informacije in prijave

Marko Fabčič 031-739-712 ali ao.vipava@gmail.com

Vipavski vjlb

Ponovno vas vabimo na tradicionalno plezalno tekmo v Vipavi
Saj veste, več nas bo, boljšo tekmo bomo skupaj priredili in da bo na tej sliki še več tekmovalcev za katere bodo lahko obiskovalci navijali.
vipavski-vjlb-2015

Razpored tekme :

• 10.00 – 11.00 mlajši cicibani
  • 11.30 – 12.30 starejši cicibani
  • 13.00 – 14.00 mlajši dečki in deklice
  • 14.30 – 15.30 starejši dečki in deklice
  • 16.00 – 18.00 kvalifikacije članice in člani
  • 20.00 finale članov in članic

Po finalu članske kategorije skok na šalco za bogato nagrado

Štartnina 10 evrou na dan tekmovanja
Prijave in informacije na prostiplezalec@gmail.com
Se vidimo v Vipavi 12.9.2015

2. tekma vzhodna liga 2012

Med tem ko imajo tekmovalci ZAHODNE LIHE še teden dni časa za trening,je 2. tekma VZHODNE LIGE že za nami!

Odvijala se je v soboto,03.03.2012,v Radljah ob Dravi in sicer v težavnostnem plezanju!Kot je za vzhodno ligo značilno,so imele punce za preplezat dve smeri različnih težavnosti!

V lepem okolju in na novi steni v Radljah so se zopet odlično odrezale:

– tokrat je po superfinalni smeri na najvišjo stopničko stopila NELI BRATOŽ v skupini starejše cicibanke,

– pri starejših deklicah je na 3. stopnički stala LARISA FABJAN,

– v skupini mlajše deklice pa si je GRETA FABJAN priplezala 9. mesto!

Čestitamo!

VZHODNA LIGA-RIBNICA

Za nami je 2. tekma za pokal VZHODNE LIGE 2011 v težavnosti,ki se je odvijala v soboto,05.02.2011,v Ribnici!

Po tednu poležavanja in merjenja temperature,se je v soboto Neli odpravila na tekmo zelo optimistična in polna pričakovanj.

Tudi v Ribnici sta jo čakali dve smeri omejeni s 4 minutami in kar 23 tekmovalk.Štartala je kot 5-a in prva med močnejšo skupino!

Zdelo se ji je,da je v prvi smeri preplezala zadosti visoko 30+ (čeprav  je malo pod vrhom omagala-33 vrh),vendar je bilo kmalu jasno da za stopničke ne bo dovolj!Malo premalo tekmovalno se je podala še v drugo smer,v kateri pa ji je tik pod vrhom 37+ (39 vrh) zmanjkalo časa in zanjo je bila tekma končana.!

Žal se ji velika želja po novi medalji ni uresničila,saj je v močnejši skupini končala na 5.mestu,absolutno pa je bila 7-a!

Kljub veliki žalosti in parim solzicam ,že komaj čaka naslednjo tekmo in obljublja da bo dala vse od sebe!

Mi,Neli,pa bomo zate držali pesti in naj se ti želja izpolni!

lp Natalija

tekma na novi steni 2

Živjo,

končno je stena preskušena tudi s tekmo za člane, kjer je nastopilo 15 fantov in 3 dekleta. Andrej je pripravil kar precej težke balvane, enega je naredil tudi Emil in plezalci so se trudili po najboljših močeh. Eni so balvane preplezali z lahkoto, drugim se bo to posrečilo na drugi tekmi. Balvani so bili raznovrstni, nekatere je bilo potrebno preplezati na moč, drugi so bili bolj na gibanje. Po končani tekmi se je nadaljevalo plezanje, z željo po preplezanju tudi nerešenih balvanov s tekme.
lp marko