Kukova špica (2427m) ODPOVEDANO!

Kukova Špica  je prvi veliki piramidast vrh vzhodnega dela Martuljkove skupine, ki zaključuje dolgo verigo Julijcev. Od daleč viden vrh iz vrha ponuja lepe razglede, še posebej je poznan po najlepših razgledih na Amfiteater (krnico Za Široko pečjo). Zaradi skoraj z vseh strani strmih dostopov, ki niso markirana, velja za zelo zahtevno brezpotje, s pristopom po V strani pa zahteva tudi nekaj lažjega plezanja po grebenu. Najlažji pristop je preko sedla Gulce na zahodni strani. Tura je namenjena bolj izkušenemu pohodniku, ki mu niso tuja brezpotja in plezanje po razbitem, strmem skalnatem svetu. Tura je planirana z izhodiščem v Vratih, z možnostjo krožne ture s pristopom preko vzhodne strani Vrh nad Mužici.

Časovnica: 5h vzpona / 4 h sestop

                    Skupaj cca. 9 h

Oprema: obvezna je čelada, priporočene so palice, plezalni pas, primerna obutev za visokogorje. S seboj imejte rezervna oblačila, vetrovko, sončno kremo, sončna očala, zaščito za klope, pokrivala, osebno prvo pomoč.

Hrana in pijača iz nahrbtnika. 

Zahtevnost ture: Pot velja za zelo zahtevno nezavarovano brezpotje, terja dobro fizično pripravljenost.

Odhod: V nedeljo 30.07.2023 ob 4:45 h v Vipavi (pri ŠGV), prevoz z kombijem.

              Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 10€.

Število prijav je zaradi zahtevnosti ture omejeno!
Prijave zbira Anja (
a.fabcic@gmail.com / 040370559) do petka 28.7. dopoldne (12h).

Izlet vodita Anja Fabčič in Jurij Nabergoj, oba VPZS.

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.