Z MORJA NA HRIB
Učka (1396 m)

Učka je najvišja gora Istrskega polotoka in se nahaja v istoimenskem Naravnem parku Učka.  S svojimi 1396 m. n. v. nudi ob dobrem vremenu čudovit razgled po celotni Istri, Kvarnerju in na morje z otoki Krka, Cresa in Lošinja. Morske razglede dopolnjuje bogata flora in favna ob poti. Na samem vrhu stoji kamniti razgledni stolp, ki je bil zgrajen že leta 1911. Njegova notranjost so preuredili v trgovino s spominki. Ker tokratni izlet pričenjamo tik ob morju, v kraju Medveja na nadmorski višini okroglih nič metrov, bomo planinsko turo poimenovali kar »z morja na hrib«. Preko Lovranske Drago se bomo povzpeli čez sedlo vse do vrha.

Časovnica:

3h30min vzpon, 3h sestop, skupaj 6h30min
Pot premaga cca 1400 vš.m.

Oprema:

Klasična pohodniška oprema, priporočeni planinski čevlji, oblačila za toplo in hladno vreme, pohodne palice, sončna krema in očala, osebna prva pomoč ter osebni dokumenti. Hrana in pijača iz nahrbtnika.

Zahtevnost ture: Lahka, mestoma težja planinska pot

Odhod

V nedeljo, 23. aprila 2023 ob 5:30 v Vipavi (pri Škofijski gimnaziji), prevoz s kombiji
Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 10€.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira Herman Slokar (040800936) do četrtka popoldan, 20. aprila 2023.


Izlet vodita Herman Slokar in Marko Puc, oba VPZS

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.