Otmarjeva pot 2023

Idejo za pot iz Podrage na Štjak, ki se vije mimo desetih cerkva, je predlagal g. Otmar Črnilogar, duhovnik, profesor latinščine in grščine ter filozofije, prevajalec Svetega pisma (med 1980-1996 je prevajal Mdr, Sir, 1 Kor, 2 Kor, 1 Tim, 2 Tim, Tit, Heb, 1Pt, 2 Pet, 1Jn, 2Jn, 3 Jn, Jud). Bil je tudi navdušen planinec in v letih 1967-1972 predsednik Planinskega društva Vipava. V letu 2006 mu je Občina Vipava v Podragi postavila spomenik. V letu 2013 je izšla tudi knjiga pri Celjski Mohorjevi družbi z naslovom Otmar Črnilogar: človek mnogih talentov. V letu 2019 so člani PD Vipava v stenah Gradiške Ture opremili novo zelo zahtevno plezalno pot v spomin na g. Otmarja Črnilogarja.

Začetek:

V soboto, 07, januarja 2023 ob 6. uri v cerkvici sv. Urbana ob cesti v Podrago.

Cerkvica stoji priližno 200 m od magistralne ceste Ljubljana – Nova Goria (odcep Podraga). Ob cerkvici je mogoče parkirati avtomobile. V podraški župnijski cerkvi sv. Mohorja in Fortunata bo približno ob 6:30 sv. maša za g. Otmarja Črnilogarja.

Časovnica:

Pohod bo trajal približno pol dneva (12 ur); po Jakobovi poti se bomo vrnili v Podrago predvidoma do 18. ure.

Zahtevnost:

Otmarjeva pot je zelo prijetna za hojo, večinoma poteka po stezah in kolovzih. Zahtevna je zaradi dolžine (okrog 25 km) in zaradi vzponov in spustov. Zahteva dobro kondicijsko pripravljenost.

Oprema:

Planinska, pohodniška. Hrana in pijača iz nahrbtnika.

Informacije:  

Jernej Naglost (068 121 832)

Leon Kodre (05 36 650 173, zvečer)

Splet: www.planinsko-drustvo-vipava.si

Peš romanje organizira Planinsko društvo Vipava v sodelovanju z župnijo Podraga.

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.