Kraški rob
Kojnik (802m) – Lipnik (804m) – Golič (890m)

Južno od Slavnika, kjer se slovenski hribi še zadnjič povzpnejo nad 1000 metrov, preden se dokončno vdajo v usodo se spustijo proti Piranskemu zalivu, boste na sosednjem grebenu, ki se zlagoma dviga nad Podgorskim krasom in na drugi strani čez Kraški rob strmo pade proti Bržaniji, našli pokrajino, v kateri se je čas ustavil.
Čez prostrane, razgledne kraške travnike bomo obiskali tri vrhove, ki so del grebena na Kraškem robu, skoraj ob slovensko-hrvaški meji. Z grebena je lep pogled na Slavnik, Snežnik, Istro, Tržaški zaliv. Ob posebno jasnem vremenu pa pogled seže do Dolomitov.

Časovnica: Zazid-Kojnik 1h 20min; Golič 1h 10min; Lipnik 1h; Zazid 1h 40mi; skupaj 5h
pot premaga 500 vš.m.
            

Oprema: Klasična pohodniška. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, vetrovko.

Zahtevnost ture: Pot je lahka.

Odhod: V nedeljo, 20. novembra 2022 ob 7h na parkirišču pri ŠGV oz. ob 8h v Zazidu.
              Prevoz do izhodišča je v lastni režiji.

Prijave zbira Maja Funa (
funa.maja@gmail.com/041380902) do petka popoldan, 18. novembra 2022.


Izlet vodi Maja Funa, VPZS

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.