SOTESKA PEKEL (prestavljeno na 11.6.2022)

Soteska Pekel je priljubljena pohodniška točka posebej v toplejših mesecih, saj s svojo hladnostjo ponuja svežino tudi v času, ko se preostali deli dežele spopadajo z vročino. Soteska je znana po svojih številnih brzicah in slapovih, označenih je pet večjih, najvišji meri kar 22 metrov. Skozi sotesko ter mimo slapov vodi označena planinska pot s številnimi strmimi stopnicami in mostički, v predelu Hudičevega zoba pa postreže tudi z zahtevnejšim odsekom s klini. Pot je zelo razgibana, v zgornjem delu, nad 3. slapom, pa omogoča tudi krožno varianto, ki popelje tako mimo vseh slapov kot tudi ostankov nekdanjih mlinov ter roba planote Menišija. Mi bomo svojo pot začeli in končali pri gostišču Pekel v občini Borovnica.


Časovnica: dobra ura za vzpon, dobra ura za sestop, skupaj cca 2,5h
                     pot premaga 350 vš.m.

Oprema: klasična pohodna za sredogorje

Zahtevnost ture: zahtevna označena pot

Odhod:

V soboto, 11. junija 2022 ob 7h v Vipavi (pri ŠGV), prevoz s kombiji.
Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira Marko (
puc.marko@gmail.com/031800384) do četrtka zvečer, 9. junija 2022.


Izlet vodita Aljoša Rehar in Marko Puc, oba VPZS

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.