Otmarjeva pot (19.3.2022)

Na mrzlo in vetrovno sobotno jutro smo se v lepem številu zbrali pri začetni točki pohoda – cerkvici Sv. Urbana pred Podrago. Po začetni maši, ki jo je za pokojnega Otmarja daroval g. Primož Erjavec smo pot nadaljevali proti Sv. Socerbu, do koder smo se že dodobra segreli. Nadaljevali smo do Sv. Ane nad Razguri in nato preko Vrabč do Tabra. Pri Sv. Martinu v Grižah nas je pričakala prva dobrodošlica tamkajšnjih domačinov. Sledil je vzpon do Sv. Tomaža pri Stomažih in nato spust v dolino Raše k Sv. Kancijanu. Po krajšem okrepčilu tamkajšnjih gospodinj v vasi Bogo smo se povzpeli k Sv. Katarini nad vasjo Bogo. Sledil je še spust v Štjak k Sv. Jakobu ter nato v Podrago kjer so nas podraške gospodinje postregle z dobrotami in tako smo naš 29 kilometrov dolg pohod tudi zaključili. Zahvala gre krajevni skupnosti Podraga ter gospodu Primožu Erjavcu, ki nas je nagovarjal v vsaki cerkvici ter prehodil z nami celotno pot in za dobre roke ter dobrote ob poti – tako v Grižah kot v Bogem. Se vidimo naslednje leto.