Krim (1107 m) PRESTAVLJENO NA 12. DECEMBER 2021

Krim je najvišji vrh v okolici Ljubljane, ki s svojimi 800 metri višinske razlike, planinskim domom in bogatim razgledom privablja veliko dnevnih pohodnikov z območja slovenske prestolnice. Krimsko hribovje se mogočno dviga na južnem delu Ljubljanskega barja, na vrhu je tudi pomembna oddajna točka. Na vrh Krima se je mogoče povzpeti iz številnih izhodišč, med najbolj priljubljenimi pa je Strahomer, ki je s svojo strmo potjo in relativno veliko višinsko razliko dobro vadišče za pridobivanje hribovske oziroma gorniške kondicije.

Časovnica: 2h vzpon, 1h30min sestop, skupaj 4h
Pot premaga 800 vš.m.

Oprema: Klasična pohodna za sredogorje, tudi topla oblačila, ker je pozimi na vrhu lahko kar mrzlo (v primeru snežnih razmer tudi dereze), osebno prvo pomoč, razkužilo, masko ter dokumente.
Držali se bomo priporočil NIJZ.
Potreben je pogoj PCT!

Zahtevnost ture: Lahka označena pot

Odhod: V nedeljo, 12. decembra 2021 ob 6.30 v Vipavi (pri ŠGV), ob 8h na izhodišču v Strahomerju.

Stroški goriva se razdelijo med vse udeležence, nečlani društva plačajo dodatnih 7€.

Število prijav je omejeno!
Prijave zbira
Marko (puc.marko@gmail.com/031800384) do petka zvečer, 3. decembra 2021.

Izlet vodita Aljoša Rehar in Marko Puc, oba VPZS