Vipavski mali in veliki trški ledenik

Mi bomo svojo pot začeli pri Podraški bajti in se nato po gozdnih poteh mimo mnogih križišč podali najprej do malega in nato še velikega ledenika. Pot bomo zaokrožili mimo TK Abram in nato po markirani planinski poti nazaj na naše izhodišče.

Časovnica: 5-6h

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi/nizkimi planinskimi čevlji. Priporočljivo je imeti nekaj toplih oblačil, saj so temperature nekoliko nižje. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, vetrovko, prvo pomoč. Pri TK Abram bo možnost nakupa hrane in pijače.
Zaradi trenutnih razmer imejte s seboj mini razkužilo za roke ter obrazno masko.

Zahtevnost ture: Pot okrog ledenikov je lahka, nekaj pozornosti velja le pri ogledu samih ledenikov, kjer je nevarnost zdrsa.

Višinska razlika: cca. 600 v.m.

Odhod: v soboto, 1. maja 2021 ob 9h pri Podraški bajti (Od EKO koče še naprej v smeri Abrama), prevoz v lastni režiji
Število prijav je omejeno!

Izlet vodita Marko Puc, VPZS in Aljoša Rehar, VPZS