Kovk (961m) in Kraguljc (897m)

Kovk in Kraguljc sta vrhova, ki se nahajata v grebenu poti po robu, ki poteka od Cola do Predmeje in je tudi del slovenske planinske poti. Z njihovih vrhov se nam odpre pogled na morje, zgornjo Vipavsko dolino z Nanosom ter v lepem vremenu tudi na Julijske Alpe in Kaninsko pogorje. V pomladnem in sončnem vremenu na grebenu požene zelo bujno rastlinstvo.
Izhodišče za turo je sicer lovska koča nad Budanjami, a mi se bomo tokrat v breg pognali kar iz Vipave in se preko cerkvice sv. Ahaca nad Vrhpoljem povzpeli najprej na Sončnico, kjer je znano vzletišče za jadralne padalce ter nato na Kovk in zatem še na Kraguljc ter se po krožni poti vrnili nazaj na izhodišče.

Časovnica: 5-6h

Povratek: V popoldanskih urah

Oprema: Klasična pohodniška z visokimi/nizkimi planinskimi čevlji, palice. S seboj imejte tudi hrano in pijačo, oblačila, prvo pomoč.

Zaradi trenutnih razmer imejte s seboj obrazno masko v kolikor bo potrebna.

Zahtevnost ture: Lahka pot

Višinska razlika:

Odhod: v soboto, 20. marca 2021 ob 8.00 v Vipavi (vojaško parkirišče ob stadionu)

Držali se bomo vseh predpisanih ukrepov. V kolikor bo skupina večja (10), se bomo razdelili v več manjših.


Izlet vodi Marko Puc, VPZS

Udeleženci se izleta udeležijo na lastno odgovornost!

V primeru izredne slabe vremenske napovedi si PD Vipava pridružuje pravico do spremembe/odpovedi izleta.