Ermanovec (1026 m)

Vrh, ki se nahaja med Cerknim in Gorenjo vasjo. Z vrha je lepa razgledna točka, s katere se nam odpre pogled po večjem delu zahodne Slovenije. Razgled seže od bližnjih vrhov, kjer izstopa Porezen do najvišjih vrhov Julijskih Alp, ob lepi vidljivosti pa razgled seže vse do vzhodnega obrobja italijanskih Dolomitov. Začeli bomo v Sovodnjah in se po gozdni poti skozi Miklavževo grapo počasi dvigovali do Ermanovca.

ČAS IN KRAJ ODHODA: Sobota, 21. 12. 2019 ob 6.30 z Glavnega trga v Vipavi

SKUPEN ČAS HOJE: 4 ure

ZAHTEVNOST: lahka kratka tura, primerna tudi za otroke

POTREBNA OPREMA: dobri planinski čevlji, topla oblačila, malica in pijača; (po želji  pohodne palice)

CENA IZLETA:  Člani PD Vipava plačajo samo stroške goriva, nečlani pa še sorazmeren del najema kombija (strošek goriva+7€).

PRIJAVE IN INFORMACIJE:  do  srede 18. 12. zvečer: Maja (041 380 902)