Na Tolstem vrhu in Kriški gori držali zimo za rep

Tokratni zimski vzpon Planinskega društva Vipava smo “opravili” na slovenski kulturni praznik, 8. 2. 2019, na 1715 m visok Tolsti vrh. Devet planincev našega društva se je od koče Na gozdu prek strmih južnih pobočji Tolstega vrha povzpelo na zasnežen vrh. Od tu se nam je razprostrl pogled na Storžič, celoten greben Košute, prek Karavank, vse do Triglava, Blegoša in Porezna. V množici številnih pohodnikov smo po odpeti Zdravljici sestopili po razglednem in lepo zasneženem grebenu do koče na Kriški gori. V spokojnem februarskem soncu smo se okrepčali z žganci, posladki in marsičim iz nahrbtnikov. Nadaljnji sestop po zaledeneli poti do izhodišča smo popestrili z “modrovanjem” in nabiranjem teloha.