Stenar (2501 m)

Foto: Slotrips.si

Nedelja 16.07.2017

Iz Stenarja se odpira pogled na sosednji Križ, Bovški Gamsovec, Planjo, Razor, Škrlatico, Rokave in celotno severno steno Triglava. Na goro bomo dostopali iz Zadnjice mimo Luknje preko Bovškega Gamsovca in Dovških vratc na Stenar. Povratek pa bo nazaj na Dovška vratca mimo koče Pogačnikov Dom na Kriških podih.

Odhod: Škofijska gimnazija Vipava ob 04:30h

Oprema: pohodniška oblačila, sončna krema, pokrivalo, pohodne palice, zaščitna oblačila proti dežju, rezervna oblačila, topla majica, jakna (vetrovka/softshell), čelada, potrjena članska izkaznica PZS za tekoče leto, osebni dokument, zdravstvena kartica

Težavnost: tura ni tehnično zahtevna, zahteva pa nekaj več kondicije.

Višinska razlika: 1850 m

Čas vzpona 6,5h, sestop 3,5h. Skupni čas ture 10h.

Povratek domov v popoldanskih urah.
Stroške prevoza si razdelimo.
Nečlani PD Vipava plačajo sorazmerni del najema kombija.

Prijave sprejemamo do petka 14.07.2017:

Anja Fabčič:  040/370-559/ a.fabcic@gmail.com ali

Marko Puc: 031/800-384 / puc.marko@gmail.com

V primeru slabega vremena bo tura prestavljena.