AO poplezaval v Dolomitih nad prelazom Sella

Za nami je plezalni obisk enega lepših predelov Dolomitov. Področje prelaza Sella je plezalno tako obdelano, da bi lahko tam preživel precej let, da bi preplezal večino klasičnih smeri v okolici. Seveda pa je glavni magnet za plezanje v Dolomitih prvovrstna dolomitska skala. Navpične smeri v odlični skali vabijo vse plezalce, da preskusijo svoje sposobnosti in ponujajo veliko užitkov pri plezanju.

V prejšnjih dneh nas je 6 članov AO Vipava plezalo v stolpih Sella. Izkoristili smo idealne razmere in preplezali 8 smeri različnih težav in naredili 28 alpinističnih vzponov. V glavnem smo uživali v malo lažjih smereh, kar pa ni bilo niti slabo za uvajanje na Dolomite. Dva člana sta prvič plezala v Dolomitih in verjetno ne tudi zadnjič.

Preplezali smo naslednje smeri:

sobota 6.8.201
 1. stolp  Via dei camini  III+  150m  1,5h
 1. stolp  Via freccia  III-IV  140m  1,5h
 2. stolp  Diedro Glück  IV  100m  1h
 2. stolp  Fessura di destra  IV-/III+  100m  1h
 2. stolp  Via normale  II-III  220m  1h
nedelja 7.8.2016
1. stolp Via Trenker V/IV 150m 2h
1. stolp Via Schober VI-Ao 170m 3,5h
2. stolp IV- IV 100m 1h