BAVŠKI GRINTAVEC (2347m)

bg_3

KDAJ?
nedelja, 17. julij 2016 ob 4.30 iz parkirišča pred Škofijsko gimnazijo Vipava

OPIS:
Z Zadnje Trente se bomo preko Kanskega prevala osvojili Bavški Grintavec, ki nas bo nagradil s čudovitim razgledom na našo prelepo domovino. Pot je zelo zahtevna in terja dobro telesno pripravljenost.
Sestop bomo dorekli na sami turi. Možnosti so dve (sestop po direktni, nekoliko lažji v dolino Zadnje Trente ali sestop v vas Soča – lahka pot, a daljša).

ČASOVNICA:
5h vzpona in 5h sestopa

VIŠINSKA RAZLIKA:
1450m+

OPREMA:
ferrata trojček (pas, čelada, samovarovalni komplet) – nekaj setov je možno dobiti na društvu (navedite ob prijavi), visoki pohodni čevlji, zaščita pred soncem in klopi, primerna oblačila (dež, veter), dovolj tekočine, hrana iz nahrbtnika, palice (po želji)

PRIJAVE:
email: puc.marko@gmail.com ali tel: 031/800-384 (v večernih urah) do vključno četrtka, 14. julija 2016

Število prijav je omejeno.
Strošek poti si bomo razdelili med seboj.

VODJI IZLETA:
Jurij Nabergoj in Marko Puc

V primeru izredno slabega vremena bo izlet odpovedan oziroma prestavljen na drugi termin.