Program Plezalnega vikenda 08

Planinsko društvo Vipava

AO – Vipava

Čas, stari cigan, ali še ne boš obstal, ali ne boš postavil šotora, vsaj za en dan.
(Hodgson, Ralph, 1871-1962)

Ja, zares beži čas! Tu ni v naši moči kaj storiti. So trenutki, ki se vlečejo in trenutki, ki minejo, ne da bi vedeli kdaj. Zato smo se člani alpinističnega odseka iz Vipave ponovno odločili, da poizkušamo s plezalnim vikendom vsaj malce razbremeniti vsakdanje hitenje.

Plezanje je za nekatere metanje časa stran, nam, ki tako uživamo v »temu plesu vertikale« pa pomeni ogromno. In prav zato je zrasla ideja o plezalnem vikendu, ki ga bomo že trtjič izvedli pri nas, pod Gradiško Turo. Tu plezališče postreže s preko 250 športno plezalnimi smermi.

Ob aktivnem plezanju, ki se bo odvijalo 12. in 13. aprila, bomo večer popestrili z filmom o Poti enega najboljšega primorskega alpinista Petra Podgornika.

Program:

Soboto 12. aprila:

ob 10h do 11 h na parkirišču pod Gradiško Turo (zbiranje)

-ob 12h začetek plezanja po različnih sektorjih Ture in na podlagi naprej znanega kriterija ocenjevanja, določena najboljša naveza tistega dne.

-Družaben večer popestren z zakusko in filmom

Petra Podgornika Od Nekje do Nekoč (33 let alpinizma)

Nočna »tekma« v draytoolingu

-Zabava …