OBVESTILO ob odprtju Otmarjeve poti in 50. obletnici Furlanove poti

Prireditev ob slavnostnem odprtju zelo zahtevne planinske poti – Otmarjeve poti ter ob 50. obletnici Furlanove poti bo zaradi slabe vremenske napovedi potekala v avditoriju (1.nadstropje) Škofijske gimnazije Vipava.

Hvala za razumevanje!

Nekaj novosti

Podstran o članarini smo posodobili, katera se z letošnjim letom pobira na več možnih načinov, in sicer:

• preko spletne strani PZS na strani clanarina.pzs.si, kjer so tudi vse informacije
  • v frizerskem salonu Hair Studio Simon Simon Rodman s.p., ki se nahaja na Ulici Vojana Reharja 4, v Vipavi
  • na letnem občnem zboru društva, ki ga običajno organiziramo v začetku leta (za natančen datum spremljajte novice na spletni strani)

Novost je, da se članarina ne pobira več v trgovini Cajna, kot ste bili morda vajeni vrsto let.

Naslednja posodobitev na spletni strani so spletne novičke, pri katerih se po novem lahko p želji naročite le na obvestila o vabilih ali kot dosedaj na obvestila o novi objavi v blogu na spletni strani, ter ste tako na tekočem o dogajanju v društvu.

Plan dejavnosti v letu 2019

DEJAVNOST TERMIN VODJA ZAHTEVNOST
Novoletni Plaz 1. januar PD Vipava lahka
Otmarjev pohod 12. januar PD Vipava lahka
Tolsti vrh februar Oton Naglost lahka zimska
Brinica (Monte Briniza) april Oton Naglost lahka
Tolminski Kuk maj Anja Fabčič delno zahtevna
Poldnik – Kopa (Picco di Mezzodi) junij Jurij Nabergoj + Marko Puc zahtevna
Dve špici (Due Pizzi) julij Anja Fabčič + Jernej Šček zahtevna
Montaž (Findeneg, Pipan, pot Leva) julij Jurij Nabergoj + Marko Puc zalo zahtevna, mestoma plezanje 1. st.
Planinski tabor 20. – 27. julij PD Vipava
Kanjavec s Triglavskimi jezeri avgust (dvodnevna) Anja Fabčič + Marko Puc zahtevna
Kanin + Prestreljenik avgust Jurij Nabergoj + Marko Puc zalo zahtevna
Monte Coglians (Hohe Warte) september Oton Naglost + Jernej Šček zahtevna
Izlet v neznano november Anja Fabčič + Marko Puc
Veliki vrh + Poljske device (Dleskovška planota) oktober Anja Fabčič lahka
Ermanovec december Maja Funa lahka

Izleti so v okvirnem terminu zato, da se lahko prilagodimo vremenskim razmeram. Natančnejši podatki o sami turi bodo objavljeni na oglasni deski PD Vipava, spletni strani PD Vipava in na Planinsko društvo Vipava (facebook) .

Obvestilo o prenesenem izletu

Izlet na Mojčin dom na Vitrancu, ki je bil mišljen na nedeljo, 20. maja je prestavljen zaradi slabe vremenske napovedi.

Vabljeni na naslednji izlet, in sicer že v soboto, 26. maja na Mrzli vrh nad planino Pretovč.

Več na https://www.planinsko-drustvo-vipava.si/2018/05/mrzli-vrh-nad-planino-pretovc-1359-m-n-m-v/

Hvala za razumevanje.