Izlet: Zadnjiški Ozebnik (2084m)

OPIS POTI:
Lahka pot nas bo vodila preko planine Lepoč do planine Trebiščina, kjer stoji lovska koča. Tu nam bodo pogledi zahajali v strma ostenja Velikega Špičja. Na razpotju »čez Dol« se bomo odcepili v nemarkirano in zaraščeno stezico, ki vodi na vrh Zadnjiškega Ozebnika. Vrh je zelo razgleden, kateremu botruje lokacija samega vrha, ki je v nekakšnem krogu velikanov. Obdajali nas bodo Triglav, Razor, Kanjavec, Pihavec, Jalovec, Lepo Špičje in še in še. Sestopili bomo preko sedla »čez Dol« po krožni poti v Zadnjico in nazaj do našega izhodišča.

KDAJ?
Sobota, 17. oktober 2015 ob 4.30 (parkirišče pred Škofijsko gimnazijo Vipava)

OPREMA:
* visoki pohodniški čevlji, vetrovka/shell, kapa, rokavice, topla oblačila, rezervna oblačila za preobleči, čelna svetilka, komplet PP + osebna, zdravstvena in planinska izkaznica, zaščita pred soncem, po želji pohodne palice
*dovolj tekočine, hrana iz nahrbtnika, koče na poti ni

ČASOVNICA:
*čas vzpona: 4h30min
*čas sestopa: 4h15min

VIŠINSKA RAZLIKA:
1464m+

STROŠKI:
Stroške prevoza si bomo razdelili.

PRIJAVE in INFORMACIJE:
Prijave se zbirajo do četrtka (15. oktober 2015) zvečer na email: puc.marko@gmail.com ali 031/800-384 (sms). Ob prijavi se odda kontakt (telefon ali email) v primeru obveščanja. Število udeležencev je omejeno na 18.

IZLET VODI:
Marko Puc.

V primeru izredno slabega vremena bo izlet prestavljen na drugi termin oziroma odpovedan.
Vsak posameznik hodi na lastno odgovornost.