Otmarjeva pot 2011

Peš romanje po »Otmarjevi poti« bo letos potekalo že sedmič, in sicer v soboto 8. januarja 2011.

Začetek ob 6. uri v cerkvici sv. Urbana, ki stoji ob cesti v Podrago, približno 200 m od magistralne ceste Ljubljana – Nova Gorica (odcep za Podrago je med Podnanosom in Vipavo). Ob cerkvici sv. Urbana je možno parkirati avtomobile.

V podraški župnijski cerkvi sv. Mohorja in Fortunata bo ob 6.30 sv. maša za + g. Otmarja Črnilogarja.

Peš romanje po Otmarjevi poti skuša biti pohod in romanje, zato se bomo pri vsaki izmed desetih cerkva ustavili za molitev in duhovno misel. Duhovne misli bo letos pripravil prof. g. Bogomir Trošt. Predstavil nam bo, kaj nam o dobrodelnosti pove Sveto pismo.

Zahtevnost pohoda po Otmarjevi poti. Pohod bo trajal približno pol dneva (12 ur); po »Jakobovi poti« se bomo vrnili v Podrago predvidoma okoli 18. ure. Otmarjeva pot je zelo prijetna za hojo, večinoma poteka po stezah in kolovozih. Zahtevna je zaradi dolžine (okoli 30 km) in zaradi vzponov in spustov. Zahteva dobro kondicijsko pripravljenost.

Opomba: pohodnik se udeleži pohoda na lastno odgovornost!!!

Oprema: Planinska, pohodniška… S seboj imejte tudi čelno svetilko, hrano in pijačo.

Organizator: Peš romanje organizira Planinsko društvo Vipava v sodelovanju z župnijami Podraga, Vrabče in Štjak.

Informacije:
Danilo Naglost, tel: 051/386-462
Leon Kodre, tel: 05/ 366-501-73 (zvečer).