PRŠIVEC (1761m)

Pršivec, ki spada med najlepša razgledišča Julijskih Alp še posebno zažari v jesenskem času, ko tu gorijo nešteti zlati macesni. Relief okolice Pršivca je precej razgiban ter kraškega značaja, saj je tu več globokih brezen in jam.

KDAJ in KJE?
V soboto, 21. oktobra 2017 ob 5h s parkirišča Škofijske gimnazije v Vipavi.

S KOM?
Razporedili se bomo po kombijih in si razdelili stroške prevoza.
Člani PD Vipava plačajo samo stroške goriva, nečlani pa še sorazmeren del najema kombija (strošek goriva+8€).

TURA:
Stara Fužina – Kosijev dom na Vogarju – koča na planini pri Jezeru – planina Viševnik (Bregarjevo zavetišče) – Pršivec – Kosijev dom na Vogarju – Stara Fužina

OBVEZNA OPREMA:
Visoki pohodni čevlji, palice (po presoji), oblačila primerna vremenskim razmeram, rezervna oblačila, osebna prva pomoč, potrjena planinska, zdravstvena  ter osebna izkaznica, hrana in pijača iz nahrbtnika (koče bodo zelo verjetno odprte, a ni zanesljivo).

PRIJAVE:
Na puc.marko@gmail.com ali na 031/800-384 (v večernih urah) do vključno srede, 18. oktobra 2017!

V primeru zelo slabe vremenske napovedi bo izlet prestavljen ali odpovedan.