Menina planina

Planinsko društvo Vipava

Vas vabi na

MENINO PLANINO – Vivodnik (1508 m)

V nedeljo 11. maja 2008

NEKAJ BESED O MENINI PLANINI: Menina planina je prostrana in gozdna planota, višine 1200 in 1500 m. Spada h Kamniško-Savinjskim Alpam. Ime je dobila po menihih iz gornjegrajskega samostana, katerim je tudi pripadala. Nekoč je bila planina drugo največje planšarsko območje v Kamniških planinah, takoj za Veliko planino. Med potjo srečujemo črede konj, ki lenobno ležijo na travniku ali pa radovedno hodijo za nami.

Pot je valovita in polna jezerc ter dom čudovitih malih kapelic, kjer lahko pozvonimo in si zaželimo uresničitev najbolj skrivnih želja. Najvišji vrh planine je Vivodnik, ki je od Doma na planini oddaljen 15 min. Na vrhu nas pričaka prostran razgled, veliko prostora za posedanje pri Domu na Menini planini in dobra hrana.

ČAS IN KRAJ ODHODA: ob 7.00 z Glavnega trga v Vipavi se odpeljemo v Gornji grad

POTEK POTI: V Gornjem gradu pustimo avtomobile, nato gremo čez Borovnico mimo Praga in jame Jespe (2.30h) do Doma na Menini planini, povratek mimo Ovčjega stanu in Sv. Florijana nazaj v Gornji grad (2h)

ZAHTEVNOST: lahka kopna tura

PREVOZ: Z avtomobili

POTREBNA OPREMA: navadna planinska oprema, svetilke

CENA IZLETA: osnovnošolci 10€

Odrasli 13€

PRIJAVE IN INFORMACIJE: v trgovini Cajna

Maja Čermelj (041 380 902)

Pavel Makovec (031 440 467)

V primeru slabega vremena tura odpade.