Tofana di Mezzo (3244m) & Tofana di Rozes (3225m)

Tofane so gorska skupina v Dolomitih severne Italije, zahodno od Cortine d’Ampezzo in pokrajine Belluno. Večina Tofan leži v naravnem parku Parco Naturale delle Dolomiti d’Ampezzo. Tofana di Mezzo je tretji najvišji vrh v Dolomitih za Marmolado (3343m) in Antelaom (3262m). Razgled z njih seže širom Dolomitov kjer izstopa Marmolada s svojim ledenikom.

Prvi dan se bomo povzpeli na Tofano di Mezzo po izjemno zahtevnih ferati Giuseppe Olivieri ter ferati Gianni Aglio. Spanje je predvideno v koči Dibona, ki leži na 2083m.
Drugi dan nas čaka še Tofana di Rozes po izjemno zahtevni ferati Lipella.

KDAJ? 1. – 2. julij 2017

KJE? Škofijska gimnazija Vipava ob 3h, mejni prehod Vrtojba 3.30

OBVEZNA OPREMA:
Pohodni čevlji z dobrim oprijemom v skali, ferata komplet (čelada, plezalni pas, samovarovalni komplet), kratka zanka + vponka ali komplet (popkovina za počitek), sončna krema, pokrivalo proti soncu, rezervna oblačila, topla oblačila, potrjena članska izkaznica PZS za tekoče leto, osebni dokument, zdravstvena kartica.
Hrana in pijača (polno tekočine) iz nahrbtnika, možnost tudi v koči.

PRIJAVE:
Tura je zelo zahtevna in obsega dobro fizično kondicijo in moč v rokah.
Prijave pri Marku Pucu (031/800-384 v večernih urah ali na puc.marko@gmail.com do vključno torka, 27. junija 2017!
Število prijav je omejeno na 13 udeležencev.

Stroške prevoza si bomo razdelili, nečlani PD Vipava doplačajo tudi sorazmerni delež najema vozila. Spanje s polpenzionom v koči je 55€.

Turo vodijo vodniki PZS:
Jurij Nabergoj
Jernej Šček
Marko Puc

V primeru izredno slabe vremenske napovedi si Planinsko društvo Vipava pridružuje pravice do odpovedi ali spremembe plana.

Planinski tabor Jezersko 2017

Lepo vabljeni na planinski tabor, ki bo letos potekal od 22.7. do 29.7.2017 na Jezerskem!

Vpisnina za taborjenje se bo pobirala 23.6. in 24.6.2017 od 19.00 do 21.00 v Stari šoli (Trg Pavla Rušta 6, 5271 Vipava) v 2. nadstropju, v prostorih PD Vipava.

Cena taborjenja:
Otroci: 80€ (do zaključka osnovne šole)
Ostali: 100€

Odbojka na Jezerskem 2006 (Foto: Marko Puc)

Dodatne informacije:
Špela Fabčič
GSM: 031 218 298
spelafabcic@gmail.com

IZLET V NEZNANO

V soboto 20.05.2017

Imaš željo po gorskem obisku v kopnih razmerah? Ob pomoči domačega vodnika, ki nam bo pomagal ob hoji približat nam bolj oddaljeni svet; vas tokrat peljemo po manj znani, deloma tudi nemarkirani poti.

Izlet ni zahteven.

Odhod ob 05:30h izpred Škofijske gimnazije v Vipavi

Predviden prihod v večernih urah.

Čas hoje: 3,5h vzpona, 2h sestopa. Skupni čas hoje 5,5h.

Višinska razlika: 1130m

Oprema: pohodni čevlji, palice, topla oblačila in rezervna oblačila.

Pijača in malica iz nahrbtnika. Po želji možnost kosila v koči.

Stroški: člani PD Vipava krijejo le stroške prevoza, ostali tudi najem kombija.

Rezervacije do četrtka, 18. 5. 2017:

Anja Fabčič: 040370559/a.fabcic@gmail.com in

Marko Puc: 031800384/puc.marko@gmail.com

V primeru slabe vremenske napovedi bo izlet prestavljen na drugi termin.

Vabilo na ekološko-planinski dan

18157724_1604193379612637_7599871843406029734_n

Spoštovani ljubitelji gora in pohodništva, planinsko-ekološka akcija Očistimo naše gore osmo sezono začenja tam, kjer pokrajina, prevetrena z burjo, rojeva odlične češnje, vino, kulinariko in ljudi – v slovenski Kaliforniji, v Vipavski dolini.

Dobimo se v Kampu Tura, v nedeljo, 14. maja ob 9.30.

Že osmo leto raziskovanja lepot gorskega sveta bomo začeli v nedeljo, 14. maja 2017, ob 9.30 uri v Kampu Tura v Vipavi. Najprej bomo očistili okoliške planinske poti – družine in manj izkušeni pohodniki bomo očistili nezahtevne poti, izkušenejši pa zahtevnejše poti in ferato. Da bo hoja še prijetnejša in zabavnejša, pridite v družbi svojih družinskih članov in prijateljev. Vse, ki boste pohod začeli skupaj z nami, bomo opremili s simbolom akcije – z biorazgradljivo vrečko za pobiranje odpadkov – in rokavicami.

• družine z najmlajšimi otroki se bodo odpravile proti cerkvici sv. Nikolaja, kjer bo otroke čakalo pustolovsko presenečenje in okrepčilo,
  • planinci in pohodniki se bodo usmerili proti Konju (smer Abram),
  • izkušeni planinci pa proti Gradiški turi (neplezalna smer).

Pridružil se nam bo tudi Kuža Pazi, ki bo za otroke organiziral pustolovsko igro geolov s skritim zakladom. V ospredju letošnjega otvoritvenega zabavno-izobraževalnega dogodka v Vipavi bosta varnost in zdravje v gorah.

• geolov za otroke s skritim zakladom, ki ga pripravlja Kuža Pazi.
  • tirolska žičnica, ki jo pripravlja Gorska Reševalna Zveza Slovenije
  • hitro recikliranje,
  • plezalna stena,
  • kako lahko poskrbim za zdravje v gorah…

Zastavili bomo varen planinski korak v novo sezono in se naučili, kako biti v gorah odgovoren gost, ki pazi nase, na soplanince in naravo. Po čiščenju se bomo družili ob zabavnih igrah ekipe Očistimo naše gore, otroci bodo ustvarjali na temo ponovne uporabe odpadnih materialov in se preizkusili v plezalni steni. Vsi pa bomo postavljeni pred športni izziv – postati nov slovenski šampion.

Da bo za nas organizacija lažja, nam vašo udeležbo potrdite na elektronski naslov ocistimo.gore@triglav.si ali s sporočilom na našo Facebook stran Očistimo gore.

Za nas bo akcija veljala za uspešno, če bomo zbrali čim manj smeti.

Zabavno in poučno bo!

Pridružite se nam in povabite tudi prijatelje!

Veselimo se vaše družbe!

Zavarovalnica Triglav,