Občni zbor planinskega društva Vipava

na redni letni občni zbor PD Vipava,
ki bo v petek, 15. februarja 2019 ob 19. uri
v prostorih stare OŠ Vipava
(Trg Pavla Rušta 6, Vipava)

Dnevni red:

1. Pozdrav in otvoritev občnega zbora ter izvolitev organov zbora
2. Poročila za leto 2018:
– predsednika društva
– načelnika alpinističnega odseka
– načelnika vodniško – izletniškega odseka
– načelnika odseka za planinske poti
– načelnice mladinskega odseka
– finančno poročilo
– nadzornega odbora
3. Razprava na poročila in sklepanje o poročilih
4. Program dela v društvu v letu 2019
5. Razno

Sledila bo kratka video predstavitev lanskoletnih izletov ter predstavitev in občutki zakoncev Klančnik o lanskem uspešno opravljenim rekordnim časom na Slovenski planinski poti.

Možnost bo tudi poravnati članarino za leto 2019!
Več o članarini na:

Vabljeni!

OBČNI ZBOR AO VIPAVA

V petek, 25. januarja, se je na vsem dobro znanem placu odvijal občni zbor vipavskega alpinističnega odseka. Bojda se niti najstarejši Vipavci ne spomnijo, kdaj je bil zadnji. Enkrat takrat, ko se je hodilo na morje še v območje današnje panonske nižine.

V uvodnem delu je načelnik Marko v sliki in besedi predstavil lansko sezono. Opravili smo skoraj tristo vzponov, prvo mesto si delita načelnik in Anja z 41 vzponi. Čestitke. Prisotni smo izvedeli tudi, da smo po kar nekaj letih dobili novo starejšo pripravnico. Spet Anja. In ne boste verjeli, Anja je sprejela dolžnost namestnice načelnika odseka. Anja, Anja, Anja. Fantje, a bomo pustili, da bo boljša od nas tudi v letošnji sezoni?

Po opravljenih formalnostih se je odvila 2. tradicionalna tekma članov AO Vipava. Ker je bila lanska tako nepozabna, jo je bilo potrebno ponovit. Ker smo zelo demokratičen odsek, smo fantje zmagi prepustili dekletom. V smeri, katero so strokovnjaki ocenili na 9a-, je bila daleč najhitrejša, najbolj odločna in najbolj pogumna Hana. V posebnem točkovanju, kjer se je zmagovalec moral čimbolj približati povprečnemu času vseh tekmovalcev, je blestela Anja. Člana komisije priznava, da sva ta pravila skrila pred tekmovalci. V glavnem zato, ker sva nesramna.

Ne moremo mimo Anjine akcije, ko je zbirala predloge za cilje v letošnji sezoni. Nekateri so bili bolj splošni, drugi zelo konkretni. Največkrat pa je bil omenjen zimski vzpon na Triglav. Vsi predlogi visijo na zelo vidnem mestu in upam, da bo do decembra večina njih prečrtanih.

Ob zaključku bi se zahvalil vodstvu PD Vipava za podporo v obliki piva, čipsa, bobi palčk in podobnih delikates. Potrebno pa je tudi pograjati letošnje udeležence alpinistične šole, saj sta se vabilu odzvala le dva. In Beštje tudi ni bilo na spregled.

Zapisal: Rok

TOLSTI VRH (1715m)

KDAJ? Petek 8. februarja ob 7. uri iz parkirišča pred nogometnim igriščem v Vipavi.

OPIS: Pot nas bo vodila do Ljubljane mimo Kranja in Golnika do vasi Gozd kjer bomo pričeli s hojo na Kriško goro kjer je zavetišče. Po krajšem počitku nadaljujemo na Tolsti vrh, ki je obenem tudi najvišji.

Z vrha se pred nas postavi od tu mogočni Storžič in greben Karavank kjer izstopa Veliki vrh. Ne bo pa nas razočaral tudi pogled na Julice in polja in vasi pod nami.

ČASOVNICA: Za vzpon bomo potrebovali približno 3 ure.

VIŠINSKA RAZLIKA: po poti 910 m

OPREMA:
Planinski čevlji, topla oblačila, če bo sonce krema ter sončna očala, pohodne palice, če bo pot gladka in ledena ne bodo odveč kake male dereze za bolj udobno hojo in dobra volja.

Stroške prevoza si bomo razdelili, nečlani plačajo dodatnih 7€ (sorazmerni del najema kombija).

PRIJAVE: Na tel. številko 031542893 (Oton) do . 5.februar 2019.

VODJA IZLETA: Oton Naglost

V primeru izredno slabega vremena bo izlet odpovedan oziroma prestavljen na drugi termin. Udeležba na lastno odgovornost.

NOVOLETNI DAN NA VRHU PLAZA

Na novega leta dan se je že 25. leto zapored zvrstila množica pohodnikov in pohodnic, tako mlajših kot starejših na vrhu Plaza. Tam je mladinski odsek planinskega društva Vipava postavil šotor in prinesel vse potrebno za kuho čaja. Zvesti člani planinskega društva so preko celega dne delili topel čaj in ponudili nekaj sladkih dobrot, kot je to že v navadi. Razvili so se prijetni pogovori v krogu domačinov in domačink. Preko celega dne se je na vrhu Plaza, za katerega se je potrebno iz Vipave povzpeti dobrih 400 višinskih metrov, zvrstilo več kot 200 ljudi. Veseli smo, da smo vam popestrili vaš izlet v naravo. Se vidimo ponovno, ko bo leto dni naokrog.

Nekaj novosti

Podstran o članarini smo posodobili, katera se z letošnjim letom pobira na več možnih načinov, in sicer:

• preko spletne strani PZS na strani clanarina.pzs.si, kjer so tudi vse informacije
  • v frizerskem salonu Hair Studio Simon Simon Rodman s.p., ki se nahaja na Ulici Vojana Reharja 4, v Vipavi
  • na letnem občnem zboru društva, ki ga običajno organiziramo v začetku leta (za natančen datum spremljajte novice na spletni strani)

Novost je, da se članarina ne pobira več v trgovini Cajna, kot ste bili morda vajeni vrsto let.

Naslednja posodobitev na spletni strani so spletne novičke, pri katerih se po novem lahko p želji naročite le na obvestila o vabilih ali kot dosedaj na obvestila o novi objavi v blogu na spletni strani, ter ste tako na tekočem o dogajanju v društvu.